JAKOŚĆ TEEKAY

Na rynku istnieje duże zróżnicowanie typów złączy rurowych i połączeń rurowych; złącza ze stali nierdzewnej, złącza żeliwne, dociskowe połączenia kielichowe, rowkowane, itd.

Jakość wykonania jest jednym z najważniejszych aspektów produkcji dobrze zaprojektowanych  i przyjaznych użytkownikowi wyrobów TEEKAY.

Właściwa, wysoka jakość ma ogromny wpływ na żywotność i użytkowość produktu. Poniżej przedstawione są podstawowe cechy wyróżniające system złączy TEEKAY:

SPAWANIE SZWOWE METODĄ TIG

Podczas dokręcania złącza częścią najbardziej narażoną na naprężenia są „uszy” zamka, które są przyspawane do zewnętrznej obudowy. Spawanie metodą TIG mocnych i szerokich szwów, następnie pasywowanych antykorozyjnie, zapewnia jednakową wytrzymałość na całej szerokości złącza. W efekcie zachowana jest najwyższa możliwa wytrzymałość połączeń. W złączach TEEKAY nigdy nie stosuje się spawania punktowego w tej części złączy.

MOCNE PRĘTY I 2 ŚRUBY

Złącza Teekay są wyposażone w mocne pręty licowane punktowo w celu zredukowania naprężeń na głowicy śruby. Mocne pręty chronią gwint śruby przed korozją i zapewniają wyjątkową wytrzymałość całego zamka. Wszystkie złącza Teekay są wyposażone w minimum 2 śruby. To rozwiązanie jest kluczowe dla zabezpieczenia mocowania złącza na całej jego szerokości. Powlekanie każdej śruby suchym środkiem smarnym wyłącza potrzebę użycia smaru.

UNIKALNA USZCZELKA WIELOKROTNA AXILOCK

Wszystkie złącza Teekay: Axilock-S, Axilock, Axilock-FP i Axilock-FP Ultra są wyposażone w unikalną uszczelkę wielokrotną, która zapewnia zwiększone bezpieczeństwo doszczelnienia w porównaniu z typową pojedynczą uszczelką. Wysoki wskaźnik proporcji materiał – przestrzeń wzmacnia długotrwałą efektywność uszczelki.

WEWNĘTRZNA TULEJA PRZECIWOGNIOWA

Złącze Teekay Axilock FP posiada wyjątkowe rozwiązanie w postaci wewnętrznej tulei przeciwogniowej.  Umożliwia ono identyczny sposób montażu, jak u innych złączy, jednocześnie zapewniając ochronę przeciwogniową zgodnie z wymogami IACS P2 (ISO 19921 i 19922). Materiał tulei nie jest podatny na zniszczenie, zgubienie lub wymianę; jest odporny na wodę, w kontakcie z ogniem nie wytwarza dymu, ani substancji toksycznych.